EVIDENCIJA KORISNIKA RADI PRIJAVE PROJEKTA “ZAŽELI”

EVIDENCIJA KORISNIKA RADI PRIJAVE PROJEKTA “ZAŽELI”

Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike objavilo je poziv „Zaželi –prevencija institucionalizacije“.

Uvjeti koje moraju ispunjavati korisnici su sljedeći:

STARIJE OSOBE:

1. Osobe starije od 65 godina koje žive u samačkom kućanstvu i ne prelaze iznos prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža (629,13 eura -prosjek za mjesec srpanj)

2. Osobe starije od 65 godina koje žive u dvočlanom kućanstvu i ne prelaze iznos od 150% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža (943,70 eura -prosjek za mjesec srpanj)

ODRASLE OSOBE S INVALIDITETOM (18 godina) :

-koje imaju utvrđen treći ili četvrti stupanj težine invaliditeta – oštećenja funkcionalnih sposobnosti prema propisima o vještačenju i metodologijama vještačenja

-koji istovremeno nisu korisnici iste ili slične usluge financirane iz drugih javnih izvora – usluga pomoći u kući, boravka, organiziranog stanovanja, smještaja, osobne asistencije koju pruža osobni asistent, osobne asistencije koju pruža videći pratitelj čiji roditelj ili drugi član obitelji nema priznato pravo na status roditelja njegovatelja ili status njegovatelja za potrebu skrbi o njoj.

Ukoliko niste bili dosadašnji korisnici, a zadovoljavate ove uvjete i želite primati uslugu potpore i podrške u svakodnevnom životu molimo Vas da se najkasnije do srijede, 6.9.2023. javite osobnim dolaskom u Općinu Oprisavci ili na broj telefona: 035/227- 501, mobitela:095/840-0033 radi evidencije.

Skip to content