OBAVIJEST MJEŠTANIMA OPĆINE OPRISAVCI O ELEMENTARNOJ NEPOGODI

OBAVIJEST MJEŠTANIMA OPĆINE OPRISAVCI O ELEMENTARNOJ NEPOGODI

Obavještavamo sve mještane Općine Oprisavci da je općinski načelnik Pejo Kovačević poslao zahtjev županu Brodsko-posavske županije za proglašenje elementarne nepogode izazvane jakim olujnim vjetrom, a koja je izazvala štete na građevinskim objektima i poljoprivrednim usjevima na području cijele Općine Oprisavci.

Nakon proglašenja elementarne nepogode omogućit će se svima podnošenje prijave štete putem propisanih obrazaca, a o čemu će se svi obavijestiti putem web stranice: www.opcina-oprisavci.hr . Vezano uz prijave štete, molimo sve mještane da prije nužne sanacije objekata fotografiraju stanje objekata i sačuvaju fotografije radi prijave štete.

Iz stožera civilne zaštite Brodsko-posavske županije su izvijestili da su djelatnici HEP-a aktivirali sve raspoložive resurse kako bi sanirali štete od olujnog nevremena te će nakon intervencija na visokonaponskoj i srednjenaponskoj mreži pristupiti sanaciji štete na niskonaponskoj mreži na kojoj su kućanstva.

Skip to content